Shape 3
elix_TaExeiOla1
  • Ο καθηγητής και η ΟΜΑΔΑ καθηγητών κάθε αντικειμένου επιδρούν θετικά στον κάθε μαθητή.
  • Ισορροπημένο πρόγραμμα για ΟΛΑ τα μαθήματα των Πανελλαδικών. Εγγυόμαστε την ισόρροπη πρόοδο και επιτυχία σε ΟΛΑ τα μαθήματα.
  • Τα διαγωνίσματα στα έλιξ είναι από τις σπουδαιότερες και από τις πιο σύνθετες διαδικασίες. Ενιαίο διαγώνισμα κάθε φορά, με συμμετοχή στην εκπόνησή του ΟΛΩΝ των εκπαιδευτικών του αντικειμένου.
  • Τα βιβλία έλιξ σε συνδυασμό με τα σχολικά βιβλία απαντούν με τον καλύτερο τρόπο στις ανάγκες των Πανελλαδικών. Ποιοτικά και ποσοτικά, ελεγμένα και ισορροπημένα.
  • Τα Studies, οι Επαναληπτικές Παρουσιάσεις, οι Οδηγοί Επανάληψης και τα Ενυπόγραφα Διαγωνίσματα αποτελούν πολύ δυνατά σημεία υπεροχής.
  • Η κάλυψη κενών, η σύνδεση γνώσεων από διαφορετικά σημεία της ύλης του μαθήματος από όλο το λύκειο & η σύνδεση γνώσεων από διαφορετικά μαθήματα (διαθεματικότητα). Όλα αυτά γίνονται με συστηματικό τρόπο ΜΟΝΟ στα έλιξ!
elix_TaExeiOla2
elix_TaExeiOla3
  • Η Οργάνωση Χρόνου στην εκπαίδευση είναι σήμα κατατεθέν των έλιξ για όλη την Ελλάδα.
  • Η ύλη τελειώνει έγκαιρα. 2 έως 3 μήνες πριν τις Πανελλαδικές, ανάλογα με το μάθημα. Η επανάληψη γίνεται με άνεση, χωρίς άγχος και ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ… προβλήματα.
  • Οι επιτυχίες μας κάθε χρόνο είναι σταθερά υψηλές. Παρουσιάζονται δημόσια στην ιστοσελίδα μας, με καθαρότητα και πληρότητα. Πλήρες όνομα – Σχολή Επιτυχίας – Ίδρυμα Επιτυχίας!

Η γνώμη των μαθητών μας

Για κάθε μαθητή, ο Ελιξήριος θα είναι εδώ!

Μπορείς να φτάσεις στην κορυφή σου! Μαζί όμως θα πάμε πιο γρήγορα. Για ό,τι χρειαστείς: Συμβουλές, study tips, οργάνωση διαβάσματος, σχολική στήριξη, ο Ελιξήριος θα είναι δίπλα σου.

Γίνε μέλος της κορυφαίας οικογένειας και χτίσε τη δική σου κορυφή με επιτυχία!

ezgif-6-a142a3e9e5 (1)